Garance kvality alternativních tonerů značky AC Plus a záruka na tiskárnu.

Při nákupu neoriginálních, neboli alternativních tonerů do tiskáren, se často setkáváme s řadou obav a mýtů. Jeden z hlavních strachů je, že použitím takového toneru může dojít k poškození tiskárny nebo ztrátě záruky. Prozkoumejme, zda jsou tyto obavy oprávněné.

Záruka na tiskárny s tonery AC Plus

Mýtus 1: Použití alternativního toneru poškodí tiskárnu

Z naší zkušenosti v prodeji alternativních tonerů a z více než 30leté praxe našeho partnera vyplývá, že jsme se nesetkali s žádným případem poškození tiskárny v důsledku jejich použití. Náš bratr ABEL věnuje stovky hodin práce výzkumu a tiskne hromady papírů předtím, než uvede na trh jakoukoli kazetu, aby si byl jistý, že jeho produkty jsou spolehlivé. Proto my v Ráji tiskáren víme, co prodáváme. Tonery AC Plus jsou prověřené a spolehlivé, navíc za rozumnou cenu.

Mýtus 2: Použitím neoriginální náplně ztratím záruku na tiskárnu

Výrobci tiskáren nemohou omezovat zákazníky ve volbě značky spotřebního materiálu. Na každé spotřební zboží je ze zákona záruka 24 měsíců a smluvní omezení záruky je zakázané. Oporu má uživatel v zákoně o ochraně spotřebitele § 1814 písm. a) a § 2174 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, § 13 a § 24 odst. 7 písm. l) zákona č. 634/1992 Sb. Abychom vás zcela ujistili a ubezpečili o tom, že neztratíte záruku na svou tiskárnu, přebíráme záruku na tiskárnu, kde používáte naše tonery AC Plus, na svá bedra. To znamená, že se zavazujeme k opravě tiskárny zdarma pro případ, že by vám náš toner AC Plus poškodil tiskárnu. Zatím jsme to však řešit nemuseli.

Mýtus 3: Alternativní náplně mají horší kvalitu a menší výdrž

Alternativní náplně AC Plus jsou vybrány naším bratrem ABELem a pečlivě testovány. Prodáváme jen takové náplně, na které se můžeme spolehnout a víme, že naprosto splňují požadavky uživatelů, kteří hedají ekonomičtější variantu bez obavy ze špatné kvality tisku či nižší výtěžnosti tiskové kazety.

Mýtus 4: Alternativní tonery v mé tiskárně nefungují

Ano, to je bohužel možné. "Na vině" je aktualizace firmware tiskárny. Výrobci tiskáren se tímto snaží omezit používání alternativních náplní. Pokud se vám tedy přihodí, že tiskárna zahlásí "není nainstalována originální cartridge", bez obav se na nás obraťte. Zajistíme vám výměnu toneru a ještě přidáme radu ohledně firmware tiskárny.

Dalším možným zádrhelem je politika výrobců tiskáren a jejich ochrana před ztrátou zisku na spotřebním materiálu. Někteří výrobci začali vyrábět tiskárny ve dvou verzích. Jedna verze tiskárny je v nákupu levnější než naprosto stejná tiskárna druhé verze. První označí v názvu malým písmenem "e" a zakáží ji použití "neoriginální" náplně. Druhá verze téže tiskárny je v nákupu dražší, nemá v názvu tiskárny na konci malé písmeno "e", ale umožňuje používání alternativních náplní. Proto je velmi důležité ověřit si hned při nákupu tiskárny, zda tato podporuje používání alternativních tiskových kazet.

Příklad konkrétní tiskárny k 26. 9. 2023:

Mýtus 5: Alternativní tonery jsou příliš levné na to, aby správně fungovaly

Ano, na ceně záleží. Příliš levné tonery nebo také inkoustové náplně jsou podezřelé a nedoporučujeme je ani vyzkoušet. Jsme si jisti (čerpáme z více než 30leté praxe našeho bratra ABELa), že náklady na vyčištění tiskárny, nebo výměnu tiskové hlavy, budou vyšší než nákup sice dražších kazet, ale spolehlivých a prověřených. Značka AC Plus zaručuje prověřené náplně, na které se můžete spolehnout.

V závěru lze říci, že mýty o alternativních tonerech nemají opodstatnění, pokud zvolíte alternativní náplně spolehlivého dodavatele. Značka AC Plus nabízí prověřené tonery za rozumnou cenu.

Garance náplní AC Plus