Jak najít označení tiskárny

Pokud vlastníte tiskárnu, může být potřeba najít její přesné označení (model a výrobní číslo) z různých důvodů, například pro instalaci správných ovladačů, registraci výrobku, technickou podporu nebo při objednávání náhradních dílů. Následující průvodce vám pomůže najít tyto informace.

1. Příručka k tiskárně

Prvním místem, kde můžete najít označení své tiskárny, je příručka nebo uživatelský manuál, který jste obdrželi při koupi. Tyto dokumenty obvykle obsahují detailní informace o modelu tiskárny.

2. Samotná tiskárna

Označení tiskárny je často vytištěno nebo vyryto přímo na těle tiskárny. Zde jsou nejběžnější místa, kde můžete tyto informace najít:

  • Přední nebo horní část tiskárny: Některé tiskárny mají modelové číslo viditelně umístěné na přední nebo horní části zařízení.
  • Zadní strana tiskárny: Na zadní straně tiskárny najdete štítek s informacemi, který obsahuje modelové číslo a často i sériové číslo.
  • Spodní strana tiskárny: U některých modelů může být tento štítek umístěn na spodní straně tiskárny. Pokud máte přenosnou tiskárnu nebo multifunkční zařízení, zvedněte ho opatrně a podívejte se zespodu.

Označení modelu na tiskárně

3. Software tiskárny

Moderní tiskárny často přicházejí s vlastními softwarovými balíčky, které lze nainstalovat na váš počítač. Tento software může obsahovat nástroje pro správu tiskárny, kde můžete najít podrobné informace o modelu a sériovém čísle.

  • Ovládací panel tiskárny: Pokud má vaše tiskárna displej nebo ovládací panel, můžete zde procházet menu a hledat informace o zařízení.
  • Nastavení tiskárny v počítači: Pokud je tiskárna již nainstalována, můžete tyto informace najít také v ovládacím panelu vašeho počítače v sekci „Zařízení a tiskárny“.

4. Balení tiskárny

Pokud máte stále originální balení, může být modelové číslo vytištěno na krabici. Hledejte štítky nebo nálepky, které obsahují tyto informace.

5. Webové stránky výrobce

V případě, že nemůžete najít modelové číslo na žádném z výše uvedených míst, můžete navštívit webové stránky výrobce tiskárny. Většina výrobců nabízí online nástroje pro identifikaci zařízení pomocí sériového čísla nebo jiných identifikačních údajů.

6. Faktura nebo potvrzení o koupi

Pokud jste tiskárnu zakoupili online nebo v obchodě, na faktuře nebo potvrzení o koupi by měly být uvedeny detailní informace o modelu tiskárny.

Shrnutí

Najít označení tiskárny není složité, pokud víte, kde hledat. Použití výše uvedených tipů vám pomůže rychle najít potřebné informace, ať už potřebujete nainstalovat ovladače, zaregistrovat výrobek nebo kontaktovat technickou podporu.