Jak správně pečovat o tiskárnu

Tiskárny dnes stojí pár korun, ale i tak jde o investici, která vám může vydržet několik let. Pokud koupíte dražší tiskárnu, samozřejmě očekáváte několikaletou výdrž, což je velmi reálné i u levnějších modelů, pokud se o ně budete řádně starat.

Péče o inkoustovou tiskárnu

U inkoustových tiskáren nejčastěji hrozí zaschnutí tiskové hlavy, což se děje hlavně v domácnostech, kde je četnost tisku o mnoho menší. Aby se předešlo vyschnutí inkoustové kazety, je nutné tisknout pravidelně (alespoň jednou týdně) ve všech barvách. U některých tiskáren stačí spustit kontrolu trysek.

Péče o laserovou tiskárnu

Laserové tiskárny mají v oblasti údržby jednodušší „život“ než inkoustové. Prášek v tonerové kazetě nezaschne, takže i po měsíci nevyužití tiskárny se nic nestane. I přesto je ale dobré pravidelně čistit povrch tiskárny pomocí suchého, měkkého hadříku nebo stěrky na prach. To pomáhá udržovat tiskárnu čistou a snižuje možnost vniknutí prachu a nečistot do tiskárny.

Důležitost kvalitní náplně

Modernější inkoustové i laserové tiskárny mají od výrobců zabudované servisní a čisticí funkce. Údržbou tiskárny se tak můžete starat i prostřednictvím softwaru nainstalovaného v počítači.

Nicméně nejdůležitějším faktorem, který zaručuje vysokou kvalitu tisku, je náplň. Vyberte si kvalitní inkoustové kazety pro inkoustové tiskárny a kvalitní tonery pro laserové tiskárny. Tím zajistíte nejen lepší kvalitu tisku, ale také prodloužíte životnost své tiskárny.

Pokud se rozhodnete pro kompatibilní tonery, dbejte na to, aby byly od kvalitního a spolehlivého dodavatele jako jsme my.