Několik rad, jak ušetřit při tisku každé stránky

Neplýtvejte zbytečně při tisku papírem ani tiskovou náplní a tiskněte tak, aby vám obojí vydrželo co nejdéle. Jak na to? Sepsali jsme pro vás pár užitečných tipů, díky kterým ušetříte při tisku běžných dokumentů i obrázků. Podívejte se s námi na návod, jak můžete ušetřit i vy.

Vyberte si tiskárnu, kterou skutečně potřebujete

Pokud tisknete nárazově a převážně černobílé dokumenty, investujte do laserové tiskárny, která je pro tento typ tisku ideální. Na začátku vás sice čekají mírně vyšší náklady než při pořízení inkoustové tiskárny. V dlouhodobém horizontu se vám tyto náklady vrátí díky výhodnému ekonomickému tisku.

Barevný tisk je pro vás must-have a neobejdete se bez něj? Nevadí, i na barevném tisku se dá ušetřit. A to už při výběru tiskárny. Když se rozhodnete pro barevnou inkoustovou tiskárnu, vyberte si tu, která má jednotlivé barevné náplně oddělené. Ve chvíli, kdy jedna z barev dojde, stačí vyměnit pouze tuto konkrétní. Pokud byste si vybrali tiskárnu, která má všechny 3 barvy spojené v jeden celek, museli byste vyměnit celý tento kus a vyhodit tak i zbývající barevný inkoust v ostatních zásobnících.

Oboustranný tisk ušetří stovky stránek

Nákupní seznam, obrázek pro dítě nebo přehled všeho, co nezapomenout na dovolenou. Občas tiskneme věci jen pro soukromou potřebu a nezáleží na tom, na jakém papíru jsou vytištěné. “Schovávejte si proto papíry, které jsou nepokrčené a popsané jen z jedné strany a při tisku “obyčejných” dokumentů je potiskněte z té druhé strany,” doporučuje Honza ze specializovaného e-shopu rajtiskaren.cz.

Sepsali jsme pro vás několik dalších tipů, které vám pomůžou každý den šetřit na tisku. 

Jak usetrit při tisku stranyUšetřit můžete i při nastavování tisku každé stránky - například tím, že 2 stránky vytisknete místo na 2 listy jen na 1. Tuto funkci najdete v dialogovém okně tisku, kde si vyberete, že chcete tisknout 2 strany na 1 papír.

A opravdu tenhle dokument potřebujete?

Tisknout, nebo netisknout, to je oč tu běží. Jsou dokumenty, které je prostě lepší mít v hmotné podobě vytisknuté. Pak je tu ale spousta poznámek, receptů, návodů a dalších dokumentů, které vytisknete, jednou si je přečtete a vyhodíte. A to je škoda. Vždy před vytisknutím stránky popřemýšlejte, jestli danou věc opravdu potřebujete i na papíře, nebo vám stačí, když si ji zobrazíte na monitoru. Sami budete překvapeni, kolik vytištěných stránek tak každý měsíc ušetříte.